Tak oblečte si dresy

Autor: Stanislav Griguš | 25.3.2011 o 17:20 | Karma článku: 4,93 | Prečítané:  1640x

Nikto s nikým, každý za seba a každý s každým, všetci za jedného, jeden za všetkých, aj pre všetkých. Ale aj tak každý sám. A nikdy nikto nikde ale aj tak každý stále všade. Každý ticho a hlavne poriadne nahlas, preto jeden s druhým s tretím, bez štvrtého s piatym. A štvrtý s piatym s tretím bez prvého s druhým. Takže vlastne stále sám.

Celý svet je plný ľudí. A koľko ľudí, toľko chutí. Na tej istej lúke vôl hľadá trávu, pes zajaca a bocian jaštericu. A každému chutí čosi iné. A to je problém, občas. Vlastne stále, iba sa tvárime že občas. Tvárime sa tak nevinne, až sme vinný. Kto je bez viny, nech hodí kameňom a nech nečíta ďalej. Vidíte, čítate! Vinný viní ostatných zo svojej viny. Tvári sa, že nevidí, aj keď vidí. Za všetko môžu predsa tí druhí, ktorí tu akurát náhodou nie sú. Keď vyhráme, vyhrali sme všetci, keď prehráme, tak presne henten tamten tam za to môže! O nás bez nás. A o vašich chybách vedia všetci okrem vás. A budete sa márne trápiť, aj tak vám to nepovedia. Tí čo vedia, nepovedia. Každý vie svoje. Nepovie vám každý pravdu do očí. Aj keď je úprimnosti veľa, aj tak jej občas nie je toľko, koľko treba. Každý s pravdou šetrí, možno preto, aby z nej ešte zostalo. Mnoho zbytočnej námahy je v nedostatku odvahy čeliť pravde a povedať ju. Preto sa celú pravdu nikdy nedozvieme, budeme si musieť na to zvyknúť. „Keby si ľudia vedeli čítať myšlienky, vyhýbali by sa jeden druhému.“ - I.Kant

A áno, je to individuálne. Podľa čohosi zvláštneho viete, komu môžte čo povedať, čo môže kto prezradiť vám. Kto vás za čo vysmeje, a kto vám s tým poradí, pomôže. U koho to na koľko zostane skryté alebo kto to hneď vykecá. Kto drží s nami a kto je proti nám. Každý si o každom myslí niečo dobré aj niečo zlé. Zlé veci sa prezrádzajú ťažko a pomaly. Trvá dlhý čas spoznať niekoho natoľko, aby mu patrila vaša plná dôvera. A na svete je toľko ľudí a toľko povinností, že nie je kedy poriadne niekoho spoznať. Ľudí je niekedy až toľko, že si musíme vyberať, s kým sa stretneme a s kým nie. A možno keby sme si vtedy a vtedy vybrali niekoho iného, alebo by sme sa rozhodli pre niečo iné, aj keď sa nám to v tom momente zdalo ako banalita a rozhodli sme sa náhodne, bolo by to všetko inak.
Občas každý stretne človeka, s ktorým si rozumie po pár minútach sa cíti, že by si s ním dobre rozumel pravedpodobne stále, že je to presne typ človeka ako je on sám, ale mnoho nezmenitelných okolností v ďalšom spoznávaní bráni. Ale samozrejme si treba dať vždy pozor, pretože zdanie mnohokrát klame až tak, že nás sklame.

Ľudí, ktorých naozaj poznáme spočítame na prstoch dvoch rúk a ani 400 priateľov na facebooku to nezmení, aj keď to možno občas niečo pomôže odštartovať. A to cenné priateľstvo si nikto poriadne neváži. A keď si ty čitateľ vravíš, že ty si vážiš a ostatní si nevážia, zamysli sa, kedy si si to naozaj poriadne vážil naposledy a aj si to plne opätoval. Veľká česť výnimkám. Tým „našim“ dôverujeme, tých „ostatných“ oklameme bez problémov, aj keď iba nevinné klamstvá ale predsa. Nesúdim podľa seba, ale ani len podľa ostatných, súdim podľa všetkých. Tak oblečte si dresy, keď sme takto v kope, aby bolo jasné, kto za koho kope!

oblectesidresy.jpg

foto: sxc.hu

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?